Jaki laser do depilacji - opinie, porównanie PrimeLease, Vectus, LightSheer

Jak wybrać laser do depilacji?

Jak wybrać najlepszy laser do depilacji?

Rynek oczywiście jest przepełniony urządzeniami do depilacji laserowej od zabawek do domowego użytku, po urządzenia chińskie i te zaawansowane technologie medyczne.

Jeśli stoisz przed wyborem swojej pierwszej depilacji, zdecydowanie polecam Ci rozmowę ze specjalistami (żywymi osobami), którzy pracują na danych urządzeniach – lekarze, kosmetolodzy. To oni mają największą wiedzę o technologii urządzenia oraz efektach zabiegowych u różnych osób (z chorobami, z różnymi fototypami itd).

Nie kieruj się „Basią” i „Kasią”, które polecają dane urządzenie czy zabieg na forum internetowym, gdzie mamy specjalistów od pieczenia ciast, którzy zmieniają świat w internecie. Ich wiedza i doświadczenie z laseroterapią kończy się na znajomości jednej skóry – swojej, o ile w ogóle z niej skorzystały.

Czym kierować się przy wyborze depilacji laserowej?

 • wybór urządzenia – zdecydowanie jest to kluczowa kwestia, zwróć uwagę czy jest to urządzenie medyczne, z certyfikatem oraz kto jest producentem. Jest to zdecydowanie dla Ciebie gwarancja bezpieczeństwa zabiegu oraz długotrwałych efektów zabiegowych.
 • czy boli – jeżeli jesteś wrażliwa/y na ból – zorientuj się, czy urządzenie ma funkcję chłodzenia/jest mniej bolesny niż starej generacji lasery
 • jakie owłosienie usuwa – nowej generacji urządzenia działają również na jasne włosy (niestety nie na siwe)
 • czy możesz wykonywać również latem (min.2 tygodnie po opalaniu)
 • czas zabiegu – nowej generacji lasery mają czas depilacji skrócony do minium, tym samym zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy. Czas depilacji pachy np. przy laserze hiszpańskiej firmy Cocoon Medical to tylko 20-26 sekund!

W RevitaSkin pracujemy na najnowszej generacji medycznego lasera diodowego firmy Cocoon Medical.
Bardzo wysoka moc – aż do 4800 W! (w porównaniu do innych wcześniej popularnych laserów diodowych V. 3000 W, LS. 1600 W)

Czy warto kupić urządzenie IPL do domowego użytku?

Urządzenia do domowej depilacji to nie są lasery! Są to urządzenia, które emitują wiązkę światła, która usypia włos, a nie go usuwa, jak medyczne lasery.

Wydatek na takie urządzenie to ok. 1 500 – 2 000 zł. Oczywiście, że w gabinetach wolelibyśmy pracować na urządzeniu, które kosztuje 2 000 zł, a nie 200-300 tys zł. Tak, dokładnie medyczne lasery kosztują tyle, co niejedno eleganckie auto. Inwestujemy w droższe, medyczne urządzenia, by były one bezpieczne i skuteczne.

Przed zabiegiem w gabinecie robimy bardzo szczegółowy wywiad medyczny przed przystąpieniem do zabiegu, a osoby pracujące na takich urządzeniach zobowiązane są przejść szkolenia. Kupując urządzenia ogólnodostępne, wiele osób nawet nie przeczyta podstawowej ulotki…a co dopiero wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu. W gabinecie obowiązkowe jest również zastosowanie specjalnych okularów ochronnych – w urządzeniach do domowego użytku nie ma takich gadżetów, to również świadczy o bardzo słabej mocy światła.

Oczywiście będzie to lepsze urządzenie niż depilator elektryczny, ale chyba jednak nie tego efektu oczekujesz.

Masz już chyba odpowiedź, w co lepiej zainwestować – domowy IPL, który nie jest laserem i nie daje spektakularnych efektów, czy pakiet medycznej epilacji laserowej.

Dlaczego warto wybrać zabieg depilacji laserowej?

 • pozbędziesz się wrastających włosów
 • zaoszczędzisz czas, który spędzasz na goleniu/depilowaniu depilatorem – wykorzystaj to na książkę, kawę, spacer, kąpiel, sport
 • pozbędziesz się tzw. „gęsiej skórki”, po zabiegach depilacji laserowej skóra jest niezwykle gładka
 • pozbędziesz się podrażnienia i krost, które pojawiają się po domowej depilacji
 • zaoszczędzisz pieniądze na jednorazowe golarki, tym samym ograniczona zostanie produkcja zbędnego plastiku

Zaoszczędź czas w ciągu roku!

 • depilacja nóg golarką (co drugi dzień, jeśli chcemy mieć ciągle gładkie nogi)
  20 minut x 182 dni w roku = 60,66 h w ciągu roku
 • depilacja nóg depilatorem lub woskiem (co 21-28 dni, jeśli chcemy mieć ciągle gładkie nogi)
  30 minut x 14 dni w roku = 7h w ciągu roku
 • depilacja laserowa (zalecane 4-8 zabiegów co 8/10 tygodni, w ciągu roku mamy ok. 52 tygodnie)
  20 minut x 6 dni w roku = 2h w ciągu roku

…i to tylko depilacja nóg! A gdzie jeszcze pachy, bikini, wąsik?

Po serii laserowej mamy spokój nawet na kilka lat. Po depilacji woskiem i golarką cykl co dzień, tydzień, miesiąc zaczyna się na nowo…